Dermo TTO Üretici Firma

DermoTTO saç losyonu üreticisi firma Hair Pharma 2004 yılından beri faaliyet göstermektedir. Saçlı deri ve saç sorunları konusunda uzmanlaşmış olan Hair Pharma bilimselliği kanıtlanmış ve güvenilir hammaddeler ile saç ilaçları üretmektedir. Çalışmaları gerek yurt içinde uzman doktorlar ve kimyagerler tarafından yapılmış gerek ise yurt dışında bu alanda yapılan çalışmalardan yararlanarak insanları en doğru ürünlerle buluşturmaktır.

Ürettiği ilk üründen bu yana saç sorunu yaşayanlara en doğru ve bilimsel seçeneği sunmayı amaç edinmiştir. Üretimde temel felsefesi bilimsel çalışma ve bilimsel deneylerle yeterince desteklendiği maddeleri kullanarak kendi uzmanlık alanında yani saça yönelik ürünler üretmektir. DermoTTO bahsedilen içerik açısından sınıfının en yoğun solusyonudur.

Share

Dermo TTO Yan Etkileri

Belirlenmiş bir yan etkisi yoktur. Yoğun TTO (Tea Tree Oil ) sebebiyle seyrek olarak kafa derisinde tahriş görülebilmektedir.

Diğer taraftan TTO’nun verdiği koku rahatsız edici olabilmektedir. Uygulama sırasında kafadaki kaşıntı da artış görülebilir. Bu önemli bir sorun teşkil etmeyeceğinden uygulamaya devam etmelisiniz.

Share

Dermo TTO Kullanım Şekli

Kullanım şekli değişmemekle birlikte kullanım sıklığını sorunun şiddetine göre değiştirebilirsiniz. Günaşırı yani iki günde bir defa kullanabileceğiniz gibi haftada bir defa da kullanabilirsiniz. Ne kadar sıklıkta başlarsanız başlayın şikayetleriniz azaldıkça kullanım sıklığını da giderek azaltabilirsiniz.

Kullanacağınız saati mümkün olduğunca banyo yapmayı düşündüğünüzden 1-3 saat öncesine denk getirmeye çalışmalı ve uygulamadan 1-3 saat sonra saçlarınızı yıkamalısınız. TTO bir tür yağ olduğu için alışık olduğunuzdan daha net bir şekilde yıkamanız gerekebilir.

Share

Saç Derisinde Sebore

Seboreik dermatit diğer adıyla sebore tüm cildi etkileyebilen bir hastalıktır. Yağ salgısının fazla olduğu kıllı alanlar en sık tutulan yerlerdir.Saçlı deri seboreik dermatitin en sık rastlandığı alanlardandır.Rahatsızlığın fazla olmasının sebebi kafa derisinde kaşınma daha fazladır,ilaç uygulamak daha zordur ve abartılı düzeydeki kepek hastaya sıkıntı verir.Bu bölgedeki hasalık daha çok saçın sınırına kadar gelir ama yüz bölgesine kadar ilerlemez ve çizgi şeklinde sınırlanır.

Kafadaki hastalığın tedavisi daha çok bölgesel uygulamalarla yapılır.Uygulanan ilaçlar sıklıkla kortizon içeren krem veya solusyon şeklinde ürünlerdir.Kortizonlu ürünler hastalığın kaşınma,pullanma gibi bulgularını kısa sürede geriletir ancak bir süre sonra hastalığın bulguları yeniden ortaya çıkar.Sürekli kullanılması ise bu kez kortizona bağlı yan etkiler görülmeye başlar.

Bu durumda kortizonun yan etkilerine sebep olmayan fito sterol denen bitkisel kortizonlar daha akıllıca bir yaklaşım olmaktadır.Fito kortizonlar içinde en etkilisi ve yaygın kullanılanı meyan kökü özütüdür.Bitkisel kortizonlar kortizonların yan etkilerine sebep olmadıklarından güvenle kullanılabilirler.

Bitkisel kortizona ek  olarak çay ağacı yağı kullanımı seboreik dermatitlerde % 60 sıklıkta görülen mantarın tedavisini yapması yanı sıra cilt reaksiyonunu hafifletmekte ve daha hızlı bir düzelme sağlamaktadır.

Share

Dermotto Güvenilirlik

Hair Pharma saç ve saçlı deri hastalıkları konusunda uzmanlaşmış bir kurumdur.Saç dökülemesi ve saçlı deri sorunlarının çözümü için bilimsel ve bitkisel ürünler üretmektedir.Dermo TTO bu birikimle ortaya çıkmış bir emulsiyondur (yağ ve su karışımı).

DermoTTO etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış ve tüm dünyada yüzlerce bilimsel araştırmaya ve deneysel çalışmaya konu olan TTO (tea tree oil-çay ağacı yağı) ve meyan kökü extractının optimum etkinlik sağlayacak konsantrasyonlarıyla karışımıdır.

Gerek TTO gerekse meyan kök özütü saçlı deri sorunları yanı sıra diğer cilt sorunlarında da kullanılan bitkisel ürünlerdir.Dermo TTO daha çok saçlı deri için önerilmektedir ancak benzer cilt sorunları içinde kullanılabilir.

Share

Dermotto İçeriği

Dermo TTO içeriği bilimsel veriler ve bilimsel çalışmalar ışığında ve deneysel çalışmalarla elde edilen oranlarda yani optimum etkinlik dozunda olacak şekilde belirlenmiştir.

% 5 TTO (tea tree oil – çay ağacı yağı); antimikotik, antibakteriel, antiviral

% 1 meyan kökü özütü (Glycyrrhiza glabra); ödem giderici, antienflamatuar, antiallerjik

% 10 gliserin; yoğun nemlendirme etkisi

% 15 butilen glicol; ürünlerin solusyonda dengeli dağılmasını sağlar ve emilimi arttırır.

İçerikte tek sorun % 5 oranında eklenen TTO nun rahatsız edici kokusudur ancak etkinlik dozu bu olduğu için kokuya rağmen bu oran korunmuştur.

Share

TTO

Tea Tree Oil diğer adıyla melaleuca alternifolia Avustralyada yetişen bir ağaçtan elde edilen yağdır.Farlı ülkelerde değişik hastalıkların tedavisinde yapılmış yüzlerce güvenilir bilimsel çalışma yapılmıştır.

Bilimsel çalışmalarda ağırlıklı olarak şu durumlarda kullanılmıştır;

Kepek(dandruf);Kepek normalde herkeste olur ve cildin yenilenmesinden kaynaklanan fizyolojik bir durumdur ancak yoğun kepek durumu normal değildir ve temelde malassezia furfur adlı mantar sebep olur.Yoğun mantarda asıl sebep olan mantar tedavi edilmediği sürece yani sıradan şampuanlarla kepek önlense de kısa sürede yeniden ortaya çıkar.Kepeğin aşırı olduğu durumlarda mantar tedavisi yapılmalıdır.TTO yoğun kepek sorununun çözümünde cilde yerleşmiş bu mantarı yok ettiği için mantar kalıcı olarak düzelir.

Seboreik dermatit;Net sebebi bilinmemektedir,cildin enflamatuar reaksiyonudur ve aşırı yağlanma görülür.Yapılan çalışmalarda % 60 sıklıkta mantar olduğu görülmüştür.tedavide kortizonlar ve mantar içeren solusyonlar kullanılmaktaydı ancak son yıllarda yapılan bilimsel çalışmalarda TTO nun enflamasyonu azalttığı,mantarı yok ettiği ve ciltten yağ salgısını azalttığı görülmüş ve tedavi protokolüne alınmıştır.

Sedef (psöriazis);seboreik dermatite benzer klinik bulgular vardır sebebi bilinmeyen bir şekilde cildin yenilenme hızı normalin 30-40 katına çıkmıştır.Tedavisinde yaygın olarak bölgesel kortizon kullanılmaktadır.TTO kortizone benzer şekilde ciltteki kızarıklığa sebep olan reaksiyonu azaltmaktadır.

Share

Meyan Kökü Extractı

Meyan kökü (Glycyrrhiza glabra) bitkisel kortizonun en yoğun olduğu bitkidir,kökün özütünden elde edilen solusyonların prednizolon ve diğer kortizonlarla kıyaslamasında yakın etki görüldüğü bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Saçlı derinin en sık görülen rahatsızlıklarından biri olan seboreik dermatittir ve yaygın olarak kortizonlu solusyonlarla tedavi edilir ancak hastalığın kronik olduğu ve sürekli alevlenmeler gösterdiği göz önüne alınırsa kortizonuların yan etkileri tedavinin devamına engel olmaktadır.

Meyan kökü özütünden elde edilen fitokortizon tüm bu yan etkilere sebep olmamaktadır.

Share

Dermotto

2004 yılında kurulan Hair Pharma tıp doktorlarına saç ekimi,saç ve saçlı deri hastalıkları,lazer uygulamaları,kimyasal peeling gibi estetik ve kozmetoloji konularında eğitim vermek amacıyla Sağlık Bakanlığı izniyle uzman doktorlar tarafından kurulmuştur.2004-2006 yılları arasında 420 doktora “medikal estetik uygulamaları” sertifikası vermiştir.

2006 yılında Sağlık Bakanlığının Hair Pharma ve diğer 7 okulun görevine son vermesiyle fonksiyon değiştirmiş ve yeni bir misyon üstlenmiştir.

Yeni yapılanmayla saç problemi yaşayan insanları, birçok bilimsellikten uzak ürünlerden kurtarıp bilimsel ve güvenilir ürünlerle tedavilerine katkı sağlamaktır.Çalışmaları gerek yurt içinde uzman doktorlar ve kimyagerler tarafından yapılmış gerekse yurt dışında bu alanda yapılan çalışmalardan yararlanarak insanları en doğru ürünlerle buluşturmaktır. Ürettiği ilk üründen bu yana saç sorunu yaşayanlara en doğru ve bilimsel seçeneği sunmayı amaç edinmiştir.

Hair Pharma, bünyesindeki ekibimizle gerek klinik gerek üretim ve AR-GE alanında profesyonel bir kadro ile çalışmaktadır. Belirttiğimiz amaçlar doğrultusunda üretimlerimizi yurt içerisinde gerekli tüm donanım ve belgelere sahip Türk Laboratuarları ve Üretim Tesislerinde gerçekleştirmektedir. Biz Hair Pharma olarak, saç dökülmesi alanında Türkiye’nin en büyük laboratuarlarından birine sahip olmak ve bu başarımızı yine saç sorunlarına yönelik çözümlerde kullanmayı hedefliyoruz. Orta vadede dünya çapında saç problemleri hakkında bilimsel çalışmalar yapan büyük bir kurum olmak hedeflerimiz arasında. Hair Pharma kendi yaptığı bilimsel çalışmalar dışında yurt içi ve yurt dışında gelişen tüm bilimsel yayınları ve çalışmaları da yakından takip etmektedir.

Dermo TTO Hair Pharmanın bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış herbal ürünlerle oluşturduğu bir formülasyon olup saçlı deri sorunları için geliştirilmiştir.

Dermotto Losyon üreticisi hakkında dafa fazla bilgi için tıklayınız. https://www.hairpharma.com.tr

Share

Meyan Kökü Kortizon Kıyaslaması

Different Effects of Traditional Chinese Medicines Containing Similar Herbal Constituents on Prednisolone Pharmacokinetics

  1. MASATO HOMMA1,*,
  2. KITARO OKA1,
  3. KEN IKESHIMA1,
  4. NORIYUKI TAKAHASHI1,2,
  5. TOMOYUKI NIITSUMA1,3,
  6. TOSHIAKI FUKUDA1,3,
  7. HISAO ITOH1,3

Article first published online: 12 APR 2011

DOI: 10.1111/j.2042-7158.1995.tb05861.x

Abstract

Three major traditional Chinese medicines (TCM), Sho-saiko-To, Saiboku-To, and Sairei-To, consist of similar herbal prescriptions containing glycyrrhizin, which is a strong inhibitor of 11β-hydroxysteroid dehydrogenase. We performed cross-over open trials in healthy subjects to clarify prednisolone pharmacokinetics on co-administration of these preparations.

All subjects received a single oral dose of 10 mg prednisolone before oral treatment with one of the test preparations. After a 2-week wash-out interval, they received one of the test preparations for three days at daily doses of 7·5 or 9·0 g. On the third study day, 10 mg prednisolone was administered orally in combination with the test preparation. Area under the curves (AUC) of prednisolone before and after the treatment decreased from 0·94 to 0·78 mg h L−1 (P < 0·05) in the Sho-saiko-To group, increased from 0·92 to 1.06 mg h L−1 (P < 0·01) in the Saiboku-To group, and did not change in the Sairei-To group. AUC ratios of prednisone and prednisolone, which reflect the 11β-hydroxysteroid dehydrogenase activity, increased in the Sho-saiko-To group (P < 0·01), decreased in the Saiboku-To group (P < 0·01), and did not change in the Sairei-To group after the treatments. Similar results were observed in ratios of endogenous cortisone to cortisol.

Because of the equal glycyrrhizin content in all three preparations, it was unexpected that the 11β-hydroxysteroid dehydrogenase effect was different amongst the three groups. These observations suggest that some unknown metabolic enzyme modifiers, promoters or inhibitors, may be involved in these traditional treatments.

Share