Dermo TTO Üretici Firma

DermoTTO saç losyonu üreticisi firma Hair Pharma 2004 yılından beri faaliyet göstermektedir.Saçlı deri ve saç sorunları konusunda uzmanlaşmış olan Hair Pharma bilimselliği kanıtlanmış ve güvenilir hammaddelerle saç ilaçları üretmektedir.Çalışmaları gerek yurt içinde uzman doktorlar ve kimyagerler tarafından yapılmış gerekse yurt dışında bu alanda yapılan çalışmalardan yararlanarak insanları en doğru ürünlerle buluşturmaktır.

Ürettiği ilk üründen bu yana saç sorunu yaşayanlara en doğru ve bilimsel seçeneği sunmayı amaç edinmiştir.Üretimde temel felsefesi bilimsel çalışma ve bilimsel deneylerle yeterince desteklendiği maddeleri kullanarak kendi uzmanlık alanında yani saça yönelik ürünler üretmektir.DermoTTO o içerik açısından sınıfının en yoğun solusyonudur.

Dermo TTO Yan Etkileri

Belirlenmiş bir yan etkisi yoktur. Yoğun tea tree oil sebebiyle seyrek olarak kafa derisinde tahriş görülebilmektedir.

Diğer taraftan TTO nun verdiği koku rahatsız edici olabilmektedir. Uygulama sırasında kafadaki kaşıntıda artış görülebilir. Bu önemli bir sorun teşkil etmeyeceğinizden uygulamaya devam etmelisiniz.

Dermo TTO Kullanım Şekli

Kullanım şekli değişmemekle birlikte kullanım sıklığını sorunun şiddetine göre değiştirebilirsiniz.Günaşırı yani iki günde bir defa kullanabileceğiniz gibi haftada bir defa da kullanabilirsiniz.Ne kadar sıklıkta başlarsanız başlayın şikayetleriniz azaldıkça kullanım sıklığını da giderek azaltabilirsiniz.

Kullanacağınız saati mümkün olduğunca banyo yapmayı düşündüğünüzden 1-3 saat öncesine denk getirmeye çalışmalı ve uygulamadan 1-3 saat sonra saçlarınızı yıkamalısınız. TTO bir tür yağ olduğu için alışık olduğunuzdan daha net bir şekilde yıkamanız gerekebilir.

Dermotto Eczane

Dermo TTO Loyon aşağıdaki şehirlerden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Tüm ecza depoları ve eczanelerde bulabileceğiniz şehirler

 • İstanbul
 • Ankara
 • Adana
 • Adıyaman
 • Antalya
 • Balıkesir
 • Bursa
 • Hatay
 • Kocaeli
 • Malatya
 • Mersin
 • Osmaniye
 • Sakarya
 • Yalova

Yukada yer alan şehirler dışında kalan tüm illerde Hedef Ecza depolarından eczaneler aracılığıyla temin edilebilir.
Size en yakın eczaneye giderek depodan temin edilmesini isteyebilirsiniz.

 

Diğer illerdeki bayi eczaneler

Ankara

 • Namık Kemal Eczanesi

Kumrular Caddesi Sümer 2 Sokak No:25/A Kızılay / ANKARA

Telefon : (0312) 229 96 79

 • Dışkapı Merkez Eczanesi

İrfan Baştuğ Cad. No:10/c Dışkapı/ANKARA

Telefon : (0312) 310 88 60

Antalya

 • Bıçakcı Eczanesi

Ögretmen Evleri Mahallesi 18.Cadde No:36/ 9-10
Arapsuyu 1-Bir market arkası Konyaaltı/ANTALYA

Telefon : (0242) 229 04 98

 • Başaran Eczanesi

Hastane Caddesi No:7/A Gazipaşa/ANTALYA

Telefon : (0242) 572 24 26

Adıyaman

 • Huzur Eczanesi

Gölbaşı Caddesi no :45 Merkez/ADIYAMAN

Telefon: (0416) 216 11 74

Diyarbakır

 • Tillo Eczanesi

Gazi Caddesi No26/a Galeri Batur altı Yenişehir / DİYARBAKIR

Telefon : (0412) 224 33 00

İzmir

 • Gamze Eczanesi

Fevzipaşa Bulvarı No:12/A Konak / İZMİR

Telefon : (0232) 441 46 36

 • Ufuk Eczanesi

Yalı Caddesi No:180 (Karşıyaka Vapur İskelesi Çapraz Karşısı) Karşıyaka / İZMİR

Telefon : (0232) 381 07 49

Manisa

 • Gözde Eczanesi

Akıncılar Mahallesi.Doğucad no:33 /C Merkez /MANİSA

Telefon: (236) 231 08 00

Mersin

 • Özgün Eczanesi

Güvenevler Mah. 1. Cad. Gündüz Apartmanı No:109/A İçel -Merkez /MERSİN

Telefon : (324) 325 01 92

Şanlıurfa

 • Safir Eczanesi

Karaköprü Beldesi Yeşiloğlu Bulvarı 35. metrelik cad (BİM market karşısı tut sitesi altı) no 13 Karaköprü /ŞANLIURFA

Telefon: (414) 347 08 04

 • Kumuk Eczanesi

Şakir Şevket Mahallesi Atatürk Bulvarı Demirer Apt. Altı No:14/A Merkez /ŞANLIURFA

Telefon: (414) 316 88 38

 • Ufuk Eczanesi

Şiyah Gül Mahallesi Aydın Güven Gürkan Caddesi No:12 Halfeti /ŞANLIURFA

Telefon: (414) 751 15 22

Rize

 • Hayat Eczanesi

İslam paşa mh.Eğitim ve araştırma hastanesi yanı no:1 Merkez/RİZE

Telefon : (464) 214 41 65

 • Çakıroğlu Eczanesi

Reşadiye mahallesi terminal sokak no:5 Merkez/RİZE

Telefon : (464) 223 75 55

Samsun

 • Pınar Eczanesi

Denizevleri Mahallesi. Atatürk Bulvarı .No:62 /B Atakum /SAMSUN
Telefon : (362) 437 55 87

Uşak

 • Umut Eczanesi

ÜnalanMahZübeyde Hanım Cad No 58 -B Merkez / UŞAK

Telefon : (276) 2230293

Eczanelere ulaşmakta zorluk çeken tüketicilerimiz için resmi satış sitesinden xpecia tablet satışı yapılmakta ve kapıya kadar teslim edilmektedir.İnternette tek xpecia tablet satış yeri üretici firma Hair Pharma nın satış sitesidir.
Kapıda nakit & kredi kartı yada kredi kartına vade farksız 6 taksit imkanı ile almak için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://satis.hairpharma.com.tr/dermotto/33-dermotto-losyon.html

dermotto-eczane-kodlari

Saç Derisinde Sebore

Seboreik dermatit diğer adıyla sebore tüm cildi etkileyebilen bir hastalıktır. Yağ salgısının fazla olduğu kıllı alanlar en sık tutulan yerlerdir.Saçlı deri seboreik dermatitin en sık rastlandığı alanlardandır.Rahatsızlığın fazla olmasının sebebi kafa derisinde kaşınma daha fazladır,ilaç uygulamak daha zordur ve abartılı düzeydeki kepek hastaya sıkıntı verir.Bu bölgedeki hasalık daha çok saçın sınırına kadar gelir ama yüz bölgesine kadar ilerlemez ve çizgi şeklinde sınırlanır.

Kafadaki hastalığın tedavisi daha çok bölgesel uygulamalarla yapılır.Uygulanan ilaçlar sıklıkla kortizon içeren krem veya solusyon şeklinde ürünlerdir.Kortizonlu ürünler hastalığın kaşınma,pullanma gibi bulgularını kısa sürede geriletir ancak bir süre sonra hastalığın bulguları yeniden ortaya çıkar.Sürekli kullanılması ise bu kez kortizona bağlı yan etkiler görülmeye başlar.

Bu durumda kortizonun yan etkilerine sebep olmayan fito sterol denen bitkisel kortizonlar daha akıllıca bir yaklaşım olmaktadır.Fito kortizonlar içinde en etkilisi ve yaygın kullanılanı meyan kökü özütüdür.Bitkisel kortizonlar kortizonların yan etkilerine sebep olmadıklarından güvenle kullanılabilirler.

Bitkisel kortizona ek  olarak çay ağacı yağı kullanımı seboreik dermatitlerde % 60 sıklıkta görülen mantarın tedavisini yapması yanı sıra cilt reaksiyonunu hafifletmekte ve daha hızlı bir düzelme sağlamaktadır.

Dermotto Güvenilirlik

Hair Pharma saç ve saçlı deri hastalıkları konusunda uzmanlaşmış bir kurumdur.Saç dökülemesi ve saçlı deri sorunlarının çözümü için bilimsel ve bitkisel ürünler üretmektedir.Dermo TTO bu birikimle ortaya çıkmış bir emulsiyondur (yağ ve su karışımı).

DermoTTO etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış ve tüm dünyada yüzlerce bilimsel araştırmaya ve deneysel çalışmaya konu olan TTO (tea tree oil-çay ağacı yağı) ve meyan kökü extractının optimum etkinlik sağlayacak konsantrasyonlarıyla karışımıdır.

Gerek TTO gerekse meyan kök özütü saçlı deri sorunları yanı sıra diğer cilt sorunlarında da kullanılan bitkisel ürünlerdir.Dermo TTO daha çok saçlı deri için önerilmektedir ancak benzer cilt sorunları içinde kullanılabilir.

Dermotto İçeriği

Dermo TTO içeriği bilimsel veriler ve bilimsel çalışmalar ışığında ve deneysel çalışmalarla elde edilen oranlarda yani optimum etkinlik dozunda olacak şekilde belirlenmiştir.

% 5 TTO (tea tree oil-çay ağacı yağı);antimikotik,antibakteriel,antiviral

% 1 meyan kökü özütü (Glycyrrhiza glabra);ödem giderici,antienflamatuar,antiallerjik

% 10 gliserin;yoğun nemlendirme etkisi

% 15 butilen glicol;ürünlerin solusyonda dengeli dağılmasını sağlar ve emilimi arttırır.

İçerikte tek sorun % 5 oranında eklenen TTO nun rahatsız edici kokusudur ancak etkinlik dozu bu olduğu için kokuya rağmen bu oran korunmuştur.

TTO

Tea Tree Oil diğer adıyla melaleuca alternifolia Avustralyada yetişen bir ağaçtan elde edilen yağdır.Farlı ülkelerde değişik hastalıkların tedavisinde yapılmış yüzlerce güvenilir bilimsel çalışma yapılmıştır.

Bilimsel çalışmalarda ağırlıklı olarak şu durumlarda kullanılmıştır;

Kepek(dandruf);Kepek normalde herkeste olur ve cildin yenilenmesinden kaynaklanan fizyolojik bir durumdur ancak yoğun kepek durumu normal değildir ve temelde malassezia furfur adlı mantar sebep olur.Yoğun mantarda asıl sebep olan mantar tedavi edilmediği sürece yani sıradan şampuanlarla kepek önlense de kısa sürede yeniden ortaya çıkar.Kepeğin aşırı olduğu durumlarda mantar tedavisi yapılmalıdır.TTO yoğun kepek sorununun çözümünde cilde yerleşmiş bu mantarı yok ettiği için mantar kalıcı olarak düzelir.

Seboreik dermatit;Net sebebi bilinmemektedir,cildin enflamatuar reaksiyonudur ve aşırı yağlanma görülür.Yapılan çalışmalarda % 60 sıklıkta mantar olduğu görülmüştür.tedavide kortizonlar ve mantar içeren solusyonlar kullanılmaktaydı ancak son yıllarda yapılan bilimsel çalışmalarda TTO nun enflamasyonu azalttığı,mantarı yok ettiği ve ciltten yağ salgısını azalttığı görülmüş ve tedavi protokolüne alınmıştır.

Sedef (psöriazis);seboreik dermatite benzer klinik bulgular vardır sebebi bilinmeyen bir şekilde cildin yenilenme hızı normalin 30-40 katına çıkmıştır.Tedavisinde yaygın olarak bölgesel kortizon kullanılmaktadır.TTO kortizone benzer şekilde ciltteki kızarıklığa sebep olan reaksiyonu azaltmaktadır.

Meyan Kökü Extractı

Meyan kökü (Glycyrrhiza glabra) bitkisel kortizonun en yoğun olduğu bitkidir,kökün özütünden elde edilen solusyonların prednizolon ve diğer kortizonlarla kıyaslamasında yakın etki görüldüğü bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Saçlı derinin en sık görülen rahatsızlıklarından biri olan seboreik dermatittir ve yaygın olarak kortizonlu solusyonlarla tedavi edilir ancak hastalığın kronik olduğu ve sürekli alevlenmeler gösterdiği göz önüne alınırsa kortizonuların yan etkileri tedavinin devamına engel olmaktadır.

Meyan kökü özütünden elde edilen fitokortizon tüm bu yan etkilere sebep olmamaktadır.

Dermotto

2004 yılında kurulan Hair Pharma tıp doktorlarına saç ekimi,saç ve saçlı deri hastalıkları,lazer uygulamaları,kimyasal peeling gibi estetik ve kozmetoloji konularında eğitim vermek amacıyla Sağlık Bakanlığı izniyle uzman doktorlar tarafından kurulmuştur.2004-2006 yılları arasında 420 doktora “medikal estetik uygulamaları” sertifikası vermiştir.

2006 yılında Sağlık Bakanlığının Hair Pharma ve diğer 7 okulun görevine son vermesiyle fonksiyon değiştirmiş ve yeni bir misyon üstlenmiştir.

Yeni yapılanmayla saç problemi yaşayan insanları, birçok bilimsellikten uzak ürünlerden kurtarıp bilimsel ve güvenilir ürünlerle tedavilerine katkı sağlamaktır.Çalışmaları gerek yurt içinde uzman doktorlar ve kimyagerler tarafından yapılmış gerekse yurt dışında bu alanda yapılan çalışmalardan yararlanarak insanları en doğru ürünlerle buluşturmaktır. Ürettiği ilk üründen bu yana saç sorunu yaşayanlara en doğru ve bilimsel seçeneği sunmayı amaç edinmiştir.

Hair Pharma, bünyesindeki ekibimizle gerek klinik gerek üretim ve AR-GE alanında profesyonel bir kadro ile çalışmaktadır. Belirttiğimiz amaçlar doğrultusunda üretimlerimizi yurt içerisinde gerekli tüm donanım ve belgelere sahip Türk Laboratuarları ve Üretim Tesislerinde gerçekleştirmektedir. Biz Hair Pharma olarak, saç dökülmesi alanında Türkiye’nin en büyük laboratuarlarından birine sahip olmak ve bu başarımızı yine saç sorunlarına yönelik çözümlerde kullanmayı hedefliyoruz. Orta vadede dünya çapında saç problemleri hakkında bilimsel çalışmalar yapan büyük bir kurum olmak hedeflerimiz arasında. Hair Pharma kendi yaptığı bilimsel çalışmalar dışında yurt içi ve yurt dışında gelişen tüm bilimsel yayınları ve çalışmaları da yakından takip etmektedir.

Dermo TTO Hair Pharmanın bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış herbal ürünlerle oluşturduğu bir formülasyon olup saçlı deri sorunları için geliştirilmiştir.

Dermotto Losyon üreticisi hakkında dafa fazla bilgi için tıklayınız. http://www.hairpharma.com.tr